Українці в Італії

З 22 травня українці, які перебувають в Італії на власному автомобілі, мають його зареєструвати.

Новини для тих, хто їздить українським авто в Італії: ознайомтеся з правилами 2023 року для громадян-біженців, які пересуваються нашою країною на власному авто

16 травня 2023 р. - 13:00 год
З круговим n. 14744 від 12 травня 2023 року Міністерство інфраструктури та транспорту надало низку роз’яснень щодо правил руху в Італії транспортних засобів, які прямують з України та супроводжують громадян України , яких визнано біженцями внаслідок війни. Зміст циркуляру стосується як водіїв, які керують українським авто в Італії, так і поліцейських сил для відповідних перевірок.

ОБІГ В ІТАЛІЇ ТРАНСПОРТНИХ АВТОМОБІЛІВ, ЯКІ ПРИЇХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ

Перш за все, необхідно нагадати загальні правила , що стосуються руху в Італії транспортних засобів з іноземних держав:
 • для іноземних громадян-нерезидентів стаття 132 параграф 1 Кодексу дорожнього руху дозволяє вільне пересування з іноземним номерним знаком протягом максимального терміну 1 року;
 • для іноземних громадян-резидентів , з іншого боку, стаття 93-bis CdS передбачає, в якості альтернативи, залежно від того, чи є транспортний засіб у власності чи іншим чином доступним:
зобов’язання націоналізувати транспортний засіб протягом 3 місяців після отримання права на проживання в Італії (транспортний засіб має відповідати чинним нормам Співтовариства);
– або зобов’язання зареєструвати транспортний засіб у Реєстрі іноземних транспортних засобів (REVE) , який веде PRA, якщо сам транспортний засіб доступний понад період у 30 днів, навіть безперервний, у сонячній дузі.
Тому, теоретично, сплив 1-річного строку, встановленого ст. 132 CdS або неможливість продовжити націоналізацію транспортного засобу, якщо він не відповідає чинним технічним вимогам, фактично перешкоджає можливості того, що транспортний засіб, що надходить з України, може обертатися в Італії , оскільки немає положень про відступ.

АВТО УКРАЇНА В ІТАЛІЇ: НОВІ ПОЛОЖЕННЯ 2023 ДЛЯ ГРОМАДЯН-БІЖЕНЦІВ

Однак, щоб задовольнити потреби громадян України в Італії , з огляду на їхній особливий стан біженців, Генеральний директорат Міністерства інфраструктури та транспорту визначив тимчасове рішення , заслухавши схвальний висновок Міністерства внутрішніх справ та Митного агентства. і Монополії, без шкоди для зобов’язання реєструвати транспортні засоби з українськими номерними знаками в REVE за наявності, крім права власності, громадян України, які проживають в Італії. Рішення, яке застосовується з 22 травня 2023 року , полягає у видачі, для передбачених випадків, спеціальної ідентифікаційної таблички (таблиці EE) , як це регулюєтьсяст. 134 параграф 1 CdS .
Зокрема, номерні знаки ЕЕ можуть бути видані за умови, що:
 • громадянин України, резидент чи нерезидент Італії, має дійсний дозвіл на проживання для тимчасового захисту;
 • зареєстрований в Україні транспортний засіб є власністю заявника .
Оскільки наявність посвідки на проживання для тимчасового захисту є однією з основних умов для отримання номерів EE, з цього випливає, що:
 • у разі продовження дозволу на проживання термін дії номерних знаків EE вважається мовчазно продовженим на такий самий період часу;
 • посвідка на проживання завжди повинна знаходитися в транспортному засобі з номерним знаком EE.
Кожен громадянин України, який перебуває під тимчасовим захистом, може подати заяву та отримати номерні знаки ЕЕ на один транспортний засіб, зареєстрований на його ім’я, для власного користування та обмежений такими видами:
 • автомобілі та причепи , повна маса яких у повному навантаженні не перевищує 3,5 т;
 • мотоцикли .
Ніяких митних формальностей не потрібно.
Таким чином, якщо передбачені умови дотримуються, офіси цивільної автомобілізації мають право видавати, на прохання зацікавлених сторін, номерні знаки EE з тривалістю, яка дорівнює періоду дії дозволу на проживання для тимчасового захисту.

ЕЕ НОМЕРНІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АВТО В ІТАЛІЇ: ЯК ПОПРОСИТИ ВИПУСК

Заяву про видачу номерних знаків ЕЕ необхідно подати до відповідного автотранспортного відділу за зразком ТТ 2119 ( завантажити тут у pdf ). Що стосується нерезидентів, місце проживання в Італії необхідно вказати у формі TT 2119, яка буде переписана в документі про реєстрацію транспортного засобу.
Якщо заявка подається безпосередньо зацікавленою стороною на стійці моторизації, необхідно пред’явити оригінал:
 • паспорт або інший дійсний документ, що посвідчує особу, чи документ, що посвідчує особу, виданий в Україні, або посвідчення особи чи інший документ, що посвідчує особу, виданий в Італії;
 • дозвіл на проживання для тимчасового захисту;
 • українське свідоцтво про реєстрацію.
Ці ж документи також необхідно пред’явити під час видачі номерного знака EE та відповідного свідоцтва про реєстрацію.
Заяву про видачу номерних знаків ЕЕ можна подати також за довіреністю або через автопрактику .
Крім перерахованих вище документів, які повинні бути представлені в оригіналі, до запиту, складеного на моделі TT 2119, необхідно додати наступну документацію :
 • підтвердження сплати через PagoPA 32,00 євро гербових зборів і 10,20 євро за права на транспортні засоби (код N003 «Заявка на видачу номерних знаків іноземних туристів»);
 • залежно від типу транспортного засобу, для якого подається запит, підтвердження оплати через PagoPA 33,16 євро (придбання номерних знаків EE для автотранспортних засобів - код N115) або 18,37 євро (придбання номерних знаків EE для автотранспортних засобів - код N043) , або 19,32 євро (придбання табличок ЕЕ для причепів - код N042), або 19,32 євро (придбання табличок ретранслятора ЕЕ - код N042).
 • копія свідоцтва про реєстрацію, виданого в Україні (COC не потрібен);
 • ксерокопія паспорта чи документа, що посвідчує особу, чи документа, що посвідчує особу, виданого в Україні, або ксерокопію посвідчення особи чи документа, що посвідчує особу, виданого в Італії;
 • ксерокопія податкового коду (якщо є у зацікавленої сторони, в іншому випадку код шкали повідомляється у формі ТТ 2119);
 • ксерокопія дозволу на проживання для тимчасового захисту та ксерокопія будь-якої квитанції, що засвідчує запит на продовження самого дозволу;
 • будь-яка модель ТТ 2120 , якщо запит на видачу номерів ЕЕ здійснюється через агентство;
 • будь-яка довіреність, складена італійською мовою та на папері без печатки, підписана заявником на користь іншої особи, уповноваженої подати заявку та отримати номерні знаки EE та відповідне свідоцтво про реєстрацію.
Для спрощення легалізований переклад паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу чи її визнання, а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, викладений українською мовою, не потрібен. Натомість необхідно лише скласти консульською установою України в Італії форму (додається до циркуляру MIT), у якій повідомляються персональні дані заявника та технічні дані транспортного засобу.

ОБОВ'ЯЗКИ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ СТАТУСУ БІЖЕНЦЯ

Після закінчення терміну дії тимчасового захисту громадянин України-біженець зобов’язаний повернути номерні знаки EE та відповідне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу до Автомобільного управління, яке їх видало. Навіть закінчення терміну дії дозволу на тимчасове проживання без його поновлення робить номерні знаки EE недійсними, таким чином перешкоджаючи руху транспортного засобу.
У випадку, якщо громадянин України, який отримав статус біженця, не має місця проживання в Італії та не має наміру його набувати, транспортний засіб має бути повернуто через державний кордон із проїзним документом та картонною табличкою, виданою згідно зі ст . . 99 CdS .
І навпаки, у випадку, якщо громадянин України, який отримав статус біженця, проживає в Італії або має намір отримати вид на проживання, він повинен забезпечити націоналізацію транспортного засобу протягом 3 місяців після закінчення терміну дії посвідки на проживання для тимчасового захисту (якщо він вже проживає більше трьох місяців) або з моменту придбання самого місця проживання.
Для отримання додаткової інформації уважно прочитайте циркуляр MIT, опублікований на початку статті. Однак нижче ви знайдете всю інформацію про конвертування українських водійських прав на італійські
Новини